aktualności
Aktualności
Dzień Otwarty Szkoły


22 lutego 2018r.
Klasa 7a debatuje kolejny raz

Klasa 7a podczas drugiej debaty oksfordzkiej pochyliła się nad tezą:

WIELKA EMIGRACJA PO POWSTANIU LISTOPADOWYM BYŁA LEPSZYM ROZWIĄZANIEM NIŻ POZOSTANIE W KRAJU.


Uczniowie przygotowali się w nowych składach debatanckich do kolejnej potyczki słownej na argumenty. Debata ostatecznie zakończyła się wygraną opozycji, ale godnym uwagi jest fakt, iż wystąpienia poszczególnych mówców były dłuższe niż podczas pierwszej debaty, a uczniowie w ewaluacji doszli do wnioski, że teza drugiej debaty była trudniejsza.


Dzięki nowoczesnej formie nauki uczniowie poznają nie tylko zasady argumentacji, ale również kształtują własne spojrzenie na wydarzenia historyczne.21 lutego 2018r.
"Niesamowite przygody..." w czarnym teatrze

W czwartek 15 lutego uczniowie klasy 1c odwiedzili Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną, aby zapoznać się z lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Obejrzeli wyjątkowe przedstawienie przygotowane w konwencji czarnego teatru. Następnie w grupach wymyślali nowe przygody bohaterów lektury i ilustrowali je fluorescencyjnymi barwami na czarnym tle. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na teatralnej scenie. Zajęcia dostarczyły pierwszoklasistom wielu wrażeń i zachęciły do samodzielnego przeczytania książek autorki "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek...".
 

16 lutego 2018 r.
Zaproszenie na bezpłatne konsultacje w PPP nr 3 w OlsztynieSzanowni Rodzice,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Olsztynie zaprasza wszystkich rodziców, których dzieci mają trudności w uczeniu się na BEZPŁATNE konsultacje, które poprowadzi mgr Julia Pyttel – pedagog, neurologopeda, surdologopeda, terapeuta SI, koordynator Projektu APD.

Konsultacje odbędą się 26 lutego 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 42 (parter).

Serdecznie zapraszamy!
14 lutego 2018r.
Tradycja w akcji

Szkolne Koło CARITAS połączyło tradycyjny Tłusty Czwartek z akcją charytatywną na opłacenie nauki adoptowanej przez naszą szkołę dziewczynki z Afryki. Risper serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły. Wasze kulinarne zdolności i wyjątkowe zamiłowanie do łasuchowania przemieniło się w 1200 zł!
 

12 lutego 2018 r.
Klasa 7a rozpoczęła debaty oksfordzkie!

Dnia 17.01.2018 uczniowie klasy 7a debatowali po raz pierwszy w formacie debat oksfordzkich. Nowoczesna metoda badania historii spodobała się debatującym uczniom, a kolejne osoby z klasy 7a wyraziły chęć udziału w następnej debacie historycznej.
Przedmiotem debaty była teza: Powstanie Styczniowe przyniosło więcej korzyści niż strat. Uczniowie przygotowali się do debaty bardzo dobrze, dokładnie analizując wszystkie aspekty świadczące zarówno za wybuchem powstania jak i przeciw.

30 stycznia 2018r.
Dzień Wolontariatu

Członkowie Szkolnego Koła CARITAS świętowali Dzień Wolontariatu bawiąc się na balu karnawałowym, który został zorganizowany przez Domowe Hospicjum i Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 

18 stycznia 2018 r.
Bezpieczne ferie

20180116_122034_1.jpgWe wtorek 16 stycznia uczniowie klas pierwszych spotkali się z panem dzielnicowym, st. asp. Krystianem Marcem. Policjant przedstawił zasady bezpiecznego zachowania i zabaw w czasie ferii zimowych.16 stycznia 2018 r.
26. finał WOŚP

 Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy społeczność "Dziewiątki" gra od 2000 roku. W niedzielę 14 stycznia wzięliśmy udział w 26. finale WOŚP. Każdy, kto tego mroźnego przedpołudnia odwiedził naszą szkołę, mógł wylosować atrakcyjne gadżety, spróbować pysznych wypieków w kawiarence, zakupić wykonane przez uczniów rzeźby i prace plastyczne, zobaczyć występy artystyczne. Nie mogło oczywiście zabraknąć oryginalnych orkiestrowych gadżetów.
Nasi szkolni wolontariusze WOŚP zebrali w tym roku 3657,89 zł i 10,22 Euro.
Dziękujemy!


15 stycznia 2018 r.
Bal karnawałowy

W piątek 12 stycznia odbyły się bale karnawałowe klas 1-3 i 4-7. Sala gimnastyczna zamieniła się w parkiet do tańca, a uczniowie - w postacie z bajek i filmów i innych przebierańców. Z głośników płynęły najnowsze i dobrze znane od lat przeboje. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie balu.


 

14 stycznia 2018 r.
Harmonogram zebrań z rodzicami w dniu 17.01.2018r.


16 stycznia 2018r.
Kolędowania czar...

Dnia 15 grudnia na olsztyńskiej Starówce w czasie trwania Jarmarku Warmińskiego wystąpili laureaci konkursu "Kolędowania czar". Otrzymali oni nagrody i wyróżnienia. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale: Julita Maksymiuk zajęła I miejsce w kategorii klas 1-3, Michał Zieliński zajął II miejsce w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 19 grudnia członkowie kółka teatralnego zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z Przedszkola nr 1 krótki, ale bardzo nastrojowy koncert kolęd i pastorałek.

11 stycznia 2018 r.
Bale karnawałowe 12.01.2018r


8 stycznia 2018r.
W świątecznym nastroju...

Piątek 22 grudnia był ostatnim dniem zajęć w 2017 roku. Uczniowie spotkali się na klasowych wigiliach i obejrzeli jasełka o narodzeniu Pana Jezusa w wykonaniu klas 3a i 1c. Świąteczny nastrój udzielił się widzom, którzy razem z aktorami śpiewali znane kolędy i pastorałki. Wszystkim członkom społeczności szkolnej - uczniom, pracownikom i rodzicom - życzymy spokojnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2018 Roku.

22 grudnia 2017 r.
Dwujęzyczne kolędowanie

W czwartek 14 grudnia grupa uczniów klasy 7a wzięła udział w "Dwujęzycznym kolędowaniu". Oprócz śpiewania kolęd w języku niemieckim i angielskim młodzież uczestniczyła w quizie i zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej. Dziękujemy II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Olsztynie za zaproszenie i przygotowanie ciekawych zajęć.
 

21 grudnia 2017 r.
Harmonogram Wigilii klasowych


21 grudnia 2017r.
Świąteczna wizyta w Hospicjum

Dnia 20.12.2017r dzieci ze szkolnego Koła Hospicjum Palium odwiedziły podopiecznych Hospicjum i zanieśli im w prezencje własnoręcznie ozdobione choinki. Wzruszeń i radości nie było końca.
21 grudnia 2017r.
Akcja charytatywna - DZIĘKUJEMY

 Nie zawiedliście!
Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.
Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.
Dzięki WASZEJ hojności zebraliśmy 2900 zł.


21 grudnia 2017 r.
Piłsudski znany i nieznany

Dnia 5 grudnia 2017 r. minęła 150. rocznica urodzin wybitnego polityka i twórcy niepodległej Polski - Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się Żywa lekcja historii dla klas VI "Piłsudski znany i nieznany. 150. rocznica urodzin". Poprowadzili ją wyjątkowi goście - pan major Stanisław Brodacki oraz pan Waldemar Ziarka, przedstawiciele Związku Piłsudczyków. To była niezwykła lekcja patriotyzmu.
W związku ze 150-rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego klasy VII wykonały portret marszałka, a klasy V i VI pocztówkę. Dziękujemy za zaangażowanie i patriotyczną postawę.
 
 

20 grudnia 2017 r.
Kartka do Św. Mikołaja

P_20171219_124150._1.jpg
Tradycyjnie klasy czwarte wzięły udział w konkursie plastycznym "Kartka do Świętego Mikołaja". Uczniowie wykonywali w grupach plakaty na podany temat. Oto autorzy nagrodzonych prac: Zuzia Grochowska (4a), Jakub Kuklik, Antek Sieradzki i Adam Sowiński (4d), Weronika Paleń i Krysia Glińska (4e). Wyróżnienia otrzymali: Marta Przyborska i Kaja Zeliaś (4a), Kasia Drachel i Martyna Adamiuk (4a), Nikola Przyborowska i Maja Wawrzyniak (4d). Gratulujemy! Plakaty można obejrzeć na wystawie przy sali 104.
 
 

20 grudnia 2017 r.
VI Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową

Oto wyniki VI Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową: I miejsce - Mateusz Pasiecznik (5b), Lena Górnik (2b), Barbara Łońska (1a), II miejsce - Katarzyna Słomka (4e), Klaudia Jodłowska (3e), Laura Kraushar (3e), III miejsce - Michał Ulaniuk (5b), Wiktoria Chrobak (4e), Antek Budzyński (1a), wyróżnienia - Marysia Paszyńska (4e), Marta Kawka (1a), Błażej Staniaszek (1c), Lena Farsewicz (1c), Maja Nalepa (1c), Mateusz Niedźwiecki (1c). Rada Uczniów SP 9 gratuluje laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękuje za przygotowanie oryginalnych ozdób, które pięknie dekorują naszą szkolną choinkę.

18 grudnia 2017 r.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

W piątek, 15 grudnia nasz uczeń Igor Buśko z klasy 6c reprezentował naszą szkołę na szczeblu XxY_4_1.jpgrejonowym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Igor wykazał się dużą wiedza i umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy.


15 grudnia 2017 r.
Kolędowania czar

W piątek 8 grudnia 2017r w MOK w Olsztynie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Bez__tytu__u_4.jpgPastorałek „Kolędowania Czar” organizowany przez MOK oraz Społeczny Zespół Pzedszkolno-Szkolny 101 w Olsztynie. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII i gimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowali: Julita Maksymiuk kl IIIA, Lidia Knyt kl. IIIA, Michał Zieliński VC, Wiktoria Zdun kl. VC, Gabrysia Stasińka kl. VIB oraz Wiktoria Maksymiuk kl. VIIB. Na scenie w Kamienicy Naujacka wystąpiło ponad 100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy jako soliści, duety lub zespoły zaprezentowali 35 kolęd i pastorałek. Naszym uczestnikom Julitce i Michałowi udało się przejść do drugiego etapu. Usłyszymy ich na scenie staromiejskiej podczas IX Warmińskiego Jarmarku Świątecznego dnia 15 grudnia. Gratulujemy sukcesów wszystkim naszym wykonawcom.


15 grudnia 2017 r.
Wśród nocnej ciszy

W środę 13 grudnia uczniowie naszej szkoły: Lidia Knyt i Julita Maksymiuk z kl. III a, Michał Zieliński i pf_1513194979_1.jpgWiktoria Zdun z kl. V c, Gabrysia Stasińska z kl. VI b oraz Wiktoria Maksymiuk z kl. VII b pod opieką pani Małgorzaty Dzundza- Dębskiej śpiewali kolędy dla pacjentów przebywających w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali dwie kolędy : „Wśród nocnej ciszy”, „ Dzisiaj w Betlejem” oraz złożyli świąteczno- noworoczne życzenia.


15 grudnia 2017 r.
Zajęcia opiekuńczo-rekreacyjne w czasie ferii zimowych

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w terminie od 22-26 stycznia 2018 r. w szkole zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-rekreacyjne w godzinach 6:30 – 15:30 dla uczniów klas 1 - 4.
Zajęcia są bezpłatne.Liczba grup: 1

Liczba uczestników: 15


Zajęcia prowadzone będą przez panie: Małgorzatę Dzundza-Dębską i Marlenę Wróblewską.


Rodzice, którzy potrzebują opieki dla swoich dzieci proszeni są o wypełnienie Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku i złożenie w sekretariacie szkoły.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.  
Lista zakwalifikowanych uczestników wywieszona zostanie w czwartek 21 grudnia na tablicy ogłoszeń.Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku14 grudnia 2017r.
Spotkanie autorskie z pisarzem Tomem Justyniarskim

W naszej szkole dnia 19 grudnia 2017 roku o godz. 10.00 odbędzie się "Spotkanie autorskie z pisarzem Tomem Justyniarskim", autorem nowo wybranej lektury szkolnej pt.:"Psie troski". "Psie troski" zajęły 1 miejsce w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury" w dwóch kategoriach: wg głosów nauczycieli i rodziców.
W ramach spotkania:
- niezapomniane spotkanie z pisarzem oraz możliwość zdobycia autografu wraz z książką
- lekcję o miłości do zwierząt
- inspirację i motywację na całe życie dla dzieci
Uczniowie pomagają zwierzętom nabywając książki o zwierzętach. Cena książki 20 zł.
Akcja wspiera Bezdomne Zwierzęta - Towarzystwo Obrony Zwierząt RP oraz edukacje prozwierzęcą Szkolne Koła "Anioły ze Szkoły". Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-4.


14 grudnia 2017r.
Akcja mikołajkowa

W środę, 6 grudnia wolontariusze PCK Kacper Mazur i Igor Buśko z klasy 6c zorganizowali  w klasie IMG_20171206_135228289_1.jpg1a i 1b prozdrowotną akcję mikołajkową. Przeprowadzili pogadankę i rozdali dzieciom książki dotyczące higieny jamy ustnej.


12 grudnia 2017 r.
Wspomóż akcję - kup dekorację

W środę 13 grudnia w holu na parterze odbędzie się świąteczna akcja charytatywna, na której będzie można zakupić dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy w godz.14:30-18:30.
 


11 grudnia 2017 r.
Harmonogram zebrań z rodzicami w dniu 13.12.2017r.


7 grudnia 2017r.
Wieczór poetów olsztyńskich

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem konkurs_miedzyszkolny_SP11_1.JPG„Wieczór poetów olsztyńskich,” Konkurs przeprowadzono w nietypowym miejscu, w kawiarni Na Walizkach Cafe, dzięki czemu wszyscy poczuli się jak prawdziwa bohema, kształtując wrażliwość na piękno poezji w sercu Starówki Olsztyna. W obradach jury wziął udział przedstawiciel młodego pokolenia poetów, slamer i trzykrotny zwycięzca Rzeźni Literackiej- Krzysztof Kapinos. Naszą szkolę reprezentowała Wiktoria Maksymiuk z kl VII B , która zajęła II miejsce. Gratulujemy Wiktorii.!


30 listopada 2017 r.
Konkurs recytatorski poezji warmińskiej

W sobotę 25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Jonkowie odbył się jubileuszowy XV konkurs Bez__tytu__u_3.jpgrecytatorski poezji warmińskiej. Naszą szkołę reprezentowały - Wiktoria MAKSYMIUK z klasy VII B i Julita MAKSYMIUK z klasy IIIA. Wszyscy uczestnicy, a było ich ponad 30, prezentowali wysoki poziom. Dlatego też jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczennic. Obie dziewczynki zajęły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo miłym akcentem był występ Ani Brody, podczas którego wspólnie śpiewano pieśni warmińskie. Gratulujemy Julitce i Wiktorii sukcesów.!


30 listopada 2017 r.
Znam moje miasto

27 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 w Olsztynie odbyła się XVI edycja Międzyszkolnego DSC04655_1.JPGKonkursu Wiedzy o Olsztynie „Znam moje miasto” organizowanego m. in. przez Narodowy Instytut Dziedzictwa pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna. W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział uczniowie klas 5-7 szkół podstawowych. "Dziewiątkę" reprezentowali: Karol Michalina, Maja Ordecha, Hubert Perwejnis i Michał Zieliński z klasy 5c oraz Maciek Markowski z klasy 5a. Przygotowując się do konkursu uczestnicy wzięli udział w warsztatach, podczas których zwiedzając Zamek w Olsztynie, poznawali historię Mikołaja Kopernika. Drugim etapem były zajęcia z historii powstawania miasta i jego najważniejszych zabytków. Po zaprezentowaniu przygotowanego herbu Olsztyna, ułożeniu z puzzli znanego obiektu i odpowiedzi na pytania jury przyznało 1 miejsce naszym reprezentantom. Warto dodać, że byli to najmłodsi uczestnicy konkursu, a do tych niełatwych zmagań przygotowała ich pani Małgorzata Wojciechowska. Serdecznie gratulujemy!


 

28 listopada 2017 r.
Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek, 27 listopada nauczyciele świetlicy zorganizowali dla klas pierwszych Dzień Pluszowego XxY_3_1.jpgMisia. Wychowawczynie i pierwszaki dostały wykonane przez dzieci maski misia. W tych przebraniach wysłuchały historii pluszowego misia, uczestniczyły w zabawach i konkursach, wspólnie śpiewały i tańczyły. Na zakończenie każdy mógł zapozować na tle fotościanki z misiową rodzinką. Wszyscy dobrze się bawili.


27 listopada 2017 r.
Dni Języka Niemieckiego

W dniach 23-24.11.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języka Niemieckiego. Wszystkie klasy DSCN6395_1.JPGuczące się tego języka uczestniczyły w specjalnych zajęciach. Klasy 6-7 wzięły udział w quizie jęz. niemieckiego na wesoło. Klasy 4-5 uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez wykładowców UWM w Olsztynie. Klasy 3a i 3b wysłuchały w jęz. niemieckim zabawnej historyjki o robaczkach. Obchodom towarzyszyły też konkursy: plastyczny, z wiedzy o kraju i ze znajomości lektury w jęz. niemieckim oczywiście!


27 listopada 2017 r.
Mamy WICEMISTRZA ŚWIATA

 Nasz nauczyciel wychowania fizycznego, p. Roman Lichacz, od wielu lat jest instruktorem i zawodnikiem olsztyńskiej Szkoły Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN”. W dniach 7-11 listopada był członkiem 10-osobowej reprezentacji Polski na VII Mistrzostwach Świata Tradycyjnego Kung-Fu w chińskim mieście Emeishan. Wzięło w nich udział ponad 4 tys. zawodników z 52 krajów. Z dumą informujemy, że pan Romek zdobył dwa srebrne medale - jeden w konkurencji form ręcznych (Hua Chuan), a drugi w konkurencji form z bronią różną (halabarda). Nie był to pierwszy wyjazd pana Lichacza na MŚ. W 2010 i 2012 roku zdobył 4 medale (złoto, 2 srebra i brąz). Na tegorocznych Mistrzostwach po raz kolejny udało mu się otrzymać najwyższą notę z całej polskiej reprezentacji. GRATULUJEMY!

24 listopada 2017 r.
Dzień tolerancji

15 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Tego dnia starsze klasy 23760264_1542373042524312_1505932603_o_1.jpgodwiedziły młodsze i wspólnie prowadziły zabawy, mające na celu zintegrowanie wszystkich uczestników oraz pokazanie, że wystarczy tak niewiele, aby zbudować pozytywne relacje międzyludzkie. Zwieńczeniem zajęć było odrysowanie, przez każdego ucznia, własnej dłoni i napisanie na niej życzliwego i miłego słowa, które następnie zostały powieszone na szkolnym korytarzu. Każda okazja jest dobra do tego, żeby być życzliwym, szanującym i otwartym na innych. Wystarczy jedynie uczynić drobny gest w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie. Wyzwólmy w sobie pozytywną energię, pokażmy, że życzliwy znaczy szczęśliwy!


21 listopada 2017 r.
Świąteczna akcja tuż tuż

Zapraszamy do wsparcia bożonarodzeniowej akcji charytatywnej oddając na ten cel własnoręcznie wykonane prace/dekoracje świąteczne lub przynosząc materiały potrzebne do ich wykonania takie jak: wstążki, koronki, guziki, koraliki, świeczki, ozdoby choinkowe, łańcuchy, brokaty, klej na gorąco, klej do styropianu, tkaniny świąteczne, filc, orzechy, suche szyszki, korę brzozową, piankę montażową, gąbkę florystyczną, spraye itp. Chętnych do pomocy zapraszam w poniedziałki, wtorki i piątki o godz. 14:30 do sali 207. Opiekun Szkolnego Koła Caritas - Irena Solis.
 

20 listopada 2017 r.
Przegląd pieśni patriotycznych

 W sobotę, 18 listopada w CEiK-u odbył się V Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W kategorii XxY_2_1.jpgzespołów nasi uczniowie zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy!


20 listopada 2017 r.
Warsztaty muzyczne

Dzięki Inicjatywie PASCH, w piątek 17.11., grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w DSCN6273_1.JPGmuzycznych warsztatach po niemiecku. Dwóch muzyków grupy Erfindenker z Hamburga, w ramach projektu „Singfabrik”, przeprowadziło muzyczne warsztaty. Uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe i nauczyli się dwóch niemieckich piosenek, a następnie wystąpili przed publicznością SP5. Wszyscy  mieli okazję się przekonać, że nauka języka niemieckiego może być przyjemna.


20 listopada 2017 r.
Jestem bezpieczny na drodze

Wolontariusze PCK Igor Buśko i Kacper Mazur z kl. 6c zorganizowali, przeprowadzili i podsumowali w DSC_2547_1.JPGramach akcji "Jestem bezpieczny na drodze" konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych. Oto wyniki: I miejsce - Lena Kudło (1b) II miejsce - Magdalena Radłowska (1a) III miejsce - Ignacy Sztern (1c). Wyróżnienia: K. Nowoszyński (1a), B.Łońska (1a),K. Dawidko (1a), A. Romaniuk (1b), M. Szczepaniak (1b), A. Popek (1b), B. Staniaszek (1c), W. Cyptor (1c), K. Sasiński (1c). Gratulujemy!
Odbylo się też szkolenie pierwszej pomocy. Tytuł najmłodszego ratownika medycznego otrzymali:
1a - R. Paderewski
1b - O. Purzycki
2a - M. Bałdyga
2b - A. Krzyżański


15 listopada 2017 r.
Ocalić od zapomnienia

W czwartek, 30 października uczniowie klasy 6a wybrali się na cmentarz św. Józefa, aby zadbać o 20171030_145902_1.jpgzapomniane i zaniedbane groby mieszkańców naszej dzielnicy, a szczególnie o pomnik Franciszka Ksawerego Ostrowskiego (1886 – 1957) – generała, syna powstańca z 1863r. oraz mieszkańca Zatorza. To miejsce pamięci będzie systematycznie przez nich odwiedzane i zostanie otoczone niezwykłą troską jako symbol naszej tożsamości, świadectwo naszych korzeni i historii, bo bez przeszłości nie ma przyszłości.


14 listopada 2017 r.
Bal rycerski

Przenosząc się do czasów średniowiecza, uczniowie klasy 3c zorganizowali "Turniej i bal rycerski". DSC_1087_1.JPGPoznając etapy stawania się rycerzem na koniec cyklu zajęć szukali odpowiedzi: ,,Jak powinien postępować rycerz XXI wieku? "Zachęcamy do wspólnej dyskusji, swoje wypowiedzi w formie pisemnej możecie zgłaszać do sali 113. Zapraszamy


14 listopada 2017 r.
Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku 11_listopada_2_1.jpgbył przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczcili to wydarzenie montażem słowno - muzycznym. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie każda klasa zaprezentowała wybrany utwór. Usłyszeliśmy dobrze nam znane :"Przybyli ułani pod okienko", "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Rotę", ale również wykonane po raz pierwszy "Warszawskie dzieci".10 listopada 2017 r.
Śniadanie daje moc

8 XI jest ogólnopolskim dniem , w którym obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem Zdj__cie_0078_1.jpg"Śniadanie daje moc". W tym dniu dzieci ze świetlicy samodzielnie przygotowały kanapki, na których znalazły się zdrowe warzywa.
Wszystkim bardzo smakowały.


10 listopada 2017 r.
Turniej szachowy

W sobotę, 4 listopada w ZSO Nr 3 w Olsztynie odbył się II Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z poczta.studio26.pl_2_1.jpgokazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIa Jakub Dębowski. Pomimo, iż był to debiut szachowy naszego podopiecznego poradził sobie znakomicie. Kuba rozegrał 7 rund, z których to 5 partii wygrał. Uczeń walczył o puchar z najlepszymi zawodnikami,szachistami mającymi III kategorię. Ostatecznie zajął 9 miejsce na 114 uczestników! Wielkie brawa! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.7 listopada 2017 r.
Kolorowa muzyka

W naszej szkole już po raz trzeci odbyły się warsztaty muzyczne. Prowadził je BumBumMaster, pan Dawid. Uczestnicy grali na kolorowych rurach, dzwonkach, kubkach, próbowali swoich sił w beatbox'ie. Wszystkim działaniom towarzyszyła różnorodna muzyka oraz humor i energia prowadzącego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wspaniałe zajęcia z panem Dawidem.

4 listopada 2017 r.
Wyniki szkolnego konkursu twórczości jesiennej klas III

W październiku uczniowie wszystkich klas III inspirowani dynamicznymi zmianami w przyrodzie w czasie images_1_1.jpg  jesieni tworzyli własne teksty literackie. Nad niezwykłą twórczością dzieci pochyliła się komisja w składzie: p. Beata Fiedorowicz, p.Małgorzata Dzundza – Dębska i p.Małgorzata Jarczewska. W dziedzinie poezji nagrody otrzymują: Szymon Bruzda III c Hanna Kluczyńska III c Amelia Czaban III a Martyna Formela III b Amelia Rosińska III c Aleksandra Przybylska III c Magdalena Wiśniewska III e W dziedzinie prozy wyróżnienia otrzymują:Natalia Czubkowska IIIa Aleksandra Sołkiewicz III d Komisja miała trudne zadanie, bo wszystkie prace były ciekawe. Gratulujemy więc wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcamy do dalszych prób pisarskich.


3 listopada 2017
Pasowanie na czytelnika

W ostatnich dniach października odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.  Głównym celem 20171031_111123_1.jpguroczystości było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania. Nowi  czytelnicy poznali regulamin biblioteki i dowiedzieli się jak szanować książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę.


3 listopada 2017
Barwy jesieni

W poniedziałek, 3 listopada w świetlicy rozstrzygnieto konkurs plastyczny "Barwy jesieni". I miejsce - IMG_20171102_131640045_1.jpgJan Drobiszewski (3b) II miejsce - Igor Białach (3d) III miejsce - Milena Zglejc (2b) Wyróżnienia otrzymali: Maciej Ferenc (a), Zofia Puczyńska (2b), Kuba Antoniuk (3d) i Natalia Chrobak (3c). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


3 listopada 2017
Projekt OBO

Serdecznie dziękujemy za oddanie głosów na projekt budowy chodnika w rejonie ulicy Zamenhofa, na który zostało zebranych 886 głosów. Realizacja inwestycji ma nastąpić w 2018r.
Dziękujemy


25 października 2017r.
Konkurs recytatorski w Brąswałdzie

W piątek, 20 października w Brąswałdzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Marii 20171020_111644_1.jpgZientary-Malewskiej. Wzięło w nim udział prawie siedemdziesięciu uczestników. Naszą szkołę reprezentowali Hubert Freitag (1a) i Aneta Kozłowska (5a). Poziom był bardzo wysoki a nagrodzono tylko nielicznych. Mimo wszystko, możemy być dumni, bo Hubert i Aneta byli wspaniale przygotowani i pokazali, że poezja regionalna jest im bliska.


23 października 2017 r.
Pokaz pomocy przedmedycznej

W piątek,20 października wolontariusz PCK Igor Buśko z kl 6c przeprowadził szkolenie z zakresu XxY_1.jpgpierwszej pomocy przedmedycznej w kl.2a i w klasach pierwszych. Uczniowie byli aktywni i chętnie angażowali się w ćwiczenia, rozumiejąc jak ważna jest pierwsza pomoc osobie poszkodowanej.
23 października 2017 r.
Odkręcaj, zbieraj, pomagaj

Jak możesz pomóc?
Zbieraj wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki np. po opakowaniach z napojów, kawy, kosmetyków, nakretki_bok_1.pngchemii. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu specjalistycznego dla podopiecznych Hospicjum Domowego.


23 października 2017 r.
Dzień Papieski

W tym roku obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Tegoroczne DSC_0945_1.jpghasło skłania do zastanowienia się nad tym z jakimi wartościami warto iść naprzód przez życie. Grupa uczniów z kl. 4-7 w inscenizacji słowno - muzycznej "Wiara czyni cuda" pokazała smutek, który towarzyszy człowiekowi pozbawionemu nadziei i radość życia rozświetloną wiarą, nadzieją i miłością.
 

20 października 2017 r.
Harmonogram zebrań z rodzicami w dniu 25.10.2017r.


19 października 2017r.
Szkolny Konkurs Poezji Jesiennej

W czwartek, 12 października odbył się szkolny Konkurs Poezji Jesiennej dla uczniów klas 1-3. Jury w IMG_20171012_120819_1.jpgskladzie: p. M. Tańska, p. A. Chojnowska i p. B. Fiedorowicz przyznało: I miejsce Hubert Freitag - 1a, II miejsce Oliwia Ciemerych  i Julita Maksymiuk z kl. 3a,  III miejsce Hanna Kluczyńska - kl. 3c.  Hubert Freitag będzie reprezentował szkołę na konkursie recytatorskim im. Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie.Serdecznie gratulujemy!


18 października 2017 r.
Lekcja patriotyzmu

Dnia 09.10 2017 r. uczniowie klasy 7a i 7b uczestniczyli w żywej lekcji historii p.t.: „Lekcja patriotyzmu 111_1.jpg  Sybiracy. Losy obywateli polskich na Wschodzie”. Pierwszą część poprowadziła Wiktoria Maksymiuk i przedstawiła krótką historię deportacji Polaków w głąb Rosji w XIX I XX wieku. W drugiej części o swoich przeżyciach opowiadała pani Stanisława Korzeniewska – członek Związku Sybiraków.


16 października 2017 r.
Pasowanie na ucznia

Piątek 13 października dla dzieci z klas pierwszych był wyjątkowo szczęśliwym dniem. Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się po południu w sali gimnastycznej. Wysłuchali "Bajki o kolorowej szkole" i wykonywali różne zadania związane z jej treścią. Pierwszaki poradziły sobie doskonale. Pani dyrektor Jolanta Lubojemska uznała, że są gotowe stać się prawdziwymi uczniami "Dziewiątki" i dokonała uroczystego pasowania. Na zakończenie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

16 października 2017 r.
Tajemnice Teatru Lalek

Dnia 4 października członkowie kółka teatralnego poznawali tajemnice Olsztyńskiego Teatru Lalek Bez__tytu__u_1.jpg Obejrzeli scenę dużą i kameralną oraz pracownię plastyczną. Dzieci oprowadzał, a także opowiadał o rodzajach lalek teatralnych: kukiełkach, marionetkach i pacynkach, aktor - pan Adam Hajduczenia.


16 października 2017 r.
Mój nauczyciel

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w świetlicy rozstrzygnięto konkurs "Mój Nauczyciel": I miejsce - IMG_20171011_111513480_1.jpgDominika Bućwiło (1c) II miejsce Milena Zglejc (2b) III miejsce - Natalia Rymkiewicz (3a). Wyróżnienia: Aleksandra Sołkiewicz (3d), Joanna Radłowska(3b), Weronika Górzyńska (3b), Hanna Parciak (1a) i Martyna Gałkowska (1c). Serdecznie gratulujemy!


11 października 2017 r.
Nasi wolontariusze w akcji

„Idźmy naprzód z nadzieją!”- to hasło XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta PART_1507563467575_1.jpegbyła przykościelna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nasi wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem wspierali akcję prowadzoną przed kościołem świętego Józefa.
10 października 2017 r.
Ciasteczkowa akcja

W czwartek, 12 października zapraszamy na ciasteczkową  akcję charytatywną polegającą na Kolorowe_Ciasteczka_7_1.jpgrozprowadzaniu ciasteczek na rzecz Domowego Hospicjum w Olsztynie.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Zebraliśmy aż 1176 zł.


10 października 2017 r.
Pola Nadziei

Szkolne Koło Caritas wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Akcji przyświecają trzy główne 20171004_160958_1.jpgcele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka zasadzona jesienią - wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.


9 października 2017 r.
Mistrzostwa dzieci Europy

W piątek, 6 października uczniowie klas I-III wzięli udział w imprezie pod hasłem "Mistrzostwa dzieci P1030271_1.jpgEuropy". Klasy wystąpiły jako reprezentacje europejskich krajów. Zabawy sportowe przeprowadzili trenerzy lekkoatletyki. Impreza była zorganizowana dzięki p. Annie Bućwiło z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej przez p. E. Gołaszewską i p. A. Rodziewicz.


9 października 2017 r.
Wyprawka dla Żaka

W piątek, 22 września wolontariusze z naszej szkoły brali udział w akcji Zarządu Rejonowego PCK DSC_2533_1.JPGTesco - Zatorze (Wyprawka dla Żaka). Pozyskane fundusze pomogły wyposażyć najbardziej potrzebujących uczniów w przybory szkolne.


9 października 2017 r.
Podsumowanie pilotażu programowania

W dniach 28-29 września w Warszawie odbyła się konferencja dla nauczycieli i dyrektorów szkół, które KPacholak_FRSE_eTwinning_0378_1024x683_1.jpgw ubiegłym roku szk. przystąpiły do programu MEN "Szkoła w pilotażu programowania". Wręczono nagrody i wyróżnienia za najciekawsze innowacje pedagogiczne wyłonione przez komisję ekspertów w Ministerstwie Edukacji Narodowej - po jednej z każdego województwa. Z radością informujemy, że z województwa warmińsko-mazurskiego wyróżniona została innowacja "Programowanie - nietrudne zadanie" zrealizowana przez panie Małgorzatę Kuczmę i Jolantę Lubojemską. Nasze nauczycielki odebrały nagrodę oraz wzięły udział w ciekawych warsztatach przybliżających metody nauki kodowania na różnych etapach kształcenia i z użyciem rozmaitych narzędzi.Gratulujemy sukcesu!


6 października 2017 r.
Zabawy z j. angielskim - zajęcia pozalekcyjne

Nastąpiła zmiana rodzaju zajęć z języka angielskiego z " Act and sing - zajęcia teatralne" na "Zabawy z językiem angielskim". Zajęcia będą odbywać się w czwartek o  godz. 14:35 - 15:20 w sali 104.29 września 2017 r.
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2017/2018


29 września 2017r
Tajemnice teatru

 Dnia 25.09.2017 r. członkowie kółka teatralnego prowadzonego przez panią Małgorzatę Dzundza- Bez__tytu__u_2.jpgDębską poznawali tajemnice Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obejrzeli kącik historyczny, scenę, garderoby aktorów, perukarnię oraz pracownię plastyczną. Ponadto dowiedzieli się od pani Beaty Sowińskiej – historyka sztuki, jak powstają dekoracje teatralne. Mogli też przez chwile poczuć się aktorami, gdy przebierali się w różne stroje.


29 września 2017 r.
Olsztyński Budżet Obywatelski

Jeśli zależy Ci na poprawie bezpieczeństwa, to zagłosuj na projekt osiedlowy Podleśna Nr 168 do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego polegający na wymianie nawierzchni chodnika na odcinku od ZBK ul. Zamenhofa w kierunku SP 9 do Przedszkola Szesnastka i w kierunku piekarni "Tyrolskiej" oraz wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych w postaci progu podrzutowego gumowego przy ul. Zamenhofa 18 .

Inwestycja zostanie zrealizowana jeżeli zdobędzie największą ilość głosów.

Głosujcie na projekt Nr 168

www.glosujobo.olsztyn.eu

od 25.09 do 08.10 codziennie
22 września 2017r
Mój portret


We wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs "Mój portret"dla uczniów klas pierwszych. Jury poczta.studio26.pl_1.jpgwybrało najlepsze portrety:

I miejsce - Antoni Budzyński (1a)
II miejsce - Zofia Świerk (1b)
                   Krystian Dawidko (1a)
III miejsce - Maja Nalepa (1c)
                     Lena Kułdo (1b).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.21 września 2017 r.
Światowy Dzień Sybiraka

Dnia 17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Bez__tytu__u_1.jpgSybiraka oraz 78 rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, które odbyły się w kościele św. Józefa oraz przy pomniku Zesłańców Syberyjskich.


20 września 2017 r.
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.

pdf_small.gifWykaz zajęć pozalekcyjnych w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.
20 września 2017r.
Certyfikat

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła certyfikat "Szkoła z klasą 2.0"


15 września 2017r.
Harmonogram zebrań z rodzicami w dniu 20.09.2017r.


13 września 2017r.
Rozpoczęcie roku szkolnego

W poniedziałek, 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Wszystkim XxY_1.jpguczniom  życzymy sukcesów w nauce a nauczycielom satysfakcji z pracy.


5 września 2017 r.
Nowe podręczniki do religii na rok szkolny 2017/2018

Klasa 1: "W imię Ojca i Syna I Ducha Świętego" Część I i II. Wydawnictwo Katechetyczne
Klasa 2: "A oto ja jestem z wami". Część I i II. Wydawnictwo Katechetyczne
 Klasa 3: "Kto spożywa Moje Ciało ma życie". Część I i II. Wydawnictwo Katechetyczne
Klasa 4: "Jestem chrześcijaninem". Wydawnictwo Katechetyczne.
Klasa 7: "Twoje słowo światłem na mojej drodze" Wydawnictwo Katechetyczne.


1 września 2017 r.
Informacja o stypendium szkolnym

pdf_small.gifInformacja o stypendium szkolnym
30 sierpnia 2017r.
Egzaminy poprawkowe

Terminarz egzaminów poprawkowych.

Uwaga zmiana terminu!

Egzamin poprawkowy z języka niemieckiego:
29 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 8:00, sala 210.

Egzamin poprawkowy z historii:
29 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 9:00, sala 210.


Egzamin poprawkowy z matematyki:
29 sierpnia 2017 r. (wtorek), godz. 8:00, sala 213.17 sierpnia 2017 r.
Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016 /2017. Najlepszym uczniom i DSC_2522_1.jpglaureatom konkursów zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!


23 czerwca 2017 r.
Mój Las

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Maciej Markowski z kl. 4a zdobył II nagrodę w swojej DSC_2482_1.jpgkategorii wiekowej w XXX edycji 2016/2017 Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Szkolnej pod hasłem "Mój Las" Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


19 czerwca 2017 r.
Kapliczki Maryjne

 Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas czwartych "Kapliczki wyrazem czci Matki Bożej". Wybranie osób nagrodzonych było bardzo trudne, dlatego jury postanowiło przyznać pięć wyróżnień. I miejsce zajęła Magdalena Swat (4a). Wyróżnienia otrzymali: Kamila Łęgowska (4b), Kornelia Staszałek (4c), Maksymilian Strauss (4a), Aleksandra Barczak (4a) i Maciej Markowski (4a). Gratulujemy!

14 czerwca 2017 r.
Lekkoatletyka dla każdego - finał

 W piątek 9 czerwca na stadionie w Kortowie odbyły się finałowe zawody programu "Lekkoatletyka dla każdego". Wzięło w nich udział 288 uczniów z dwunastu olsztyńskich szkół podstawowych. Rozgrzewkę poprowadził Ryszard Szparak, olimpijczyk z Moskwy 1980, biegacz na 400 m ppł. Następnie rozpoczęła się trwająca prawie półtorej godziny wspólna zabawa. Reprezentacja naszej szkoły pokonała dziesięć drużyn i zajęła znakomite II miejsce. Każdy z uczestników imprezy otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Gratulujemy i życzymy wszystkim sportowych wakacji!
 

12 czerwca 2017 r.
Zwrot książek do biblioteki

Informujemy uczniów oraz rodziców, że do poniedziałku, 12.06.2017 r. należy zwrócić do biblioteki szkolnej wszystkie wypożyczone książki. Wychowawcom klas zostaną przekazane imienne wykazy uczniów, którzy do tego czasu nie rozliczyli się z biblioteką.


8 czerwca 2017 r.
Profilaktyka i bezpieczeństwo w szkole

W środę, 7 czerwca gościliśmy w świetlicy p. Irenę Staszko - pielęgniarkę szkolną. Pani Irena IMG_20170607_090254_1.jpgprzeprowadziła cykl zajęć związanych z profilaktyka zdrowotną. Omówiła zasady prawidłowego mycia zębów i higieny ciała oraz zwróciła uwagę na bezpieczeństwo dzieci nad wodą, w lesie i w górach. Przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po ulicy. Na zakończenie p. pielęgniarka życzyła dzieciom bezpiecznych i udanych wakacji.


7 czerwca 2017 r.
Festyn rodzinny

Tradycją naszej szkoły stał się festyn rodzinny organizowany w Dniu Dziecka. W tym roku zaprosiliśmy maj_czerwiec2017_157_1.jpggości na boisko Orlik. Każdy mógł się sprawdzić w różnych sportowych konkurencjach, wystąpić na scenie. Zabawę uświetniła prezentacja wschodnich sztuk walki, pokaz tresury psa policyjnego. Nadleśnictwo przygotowało liczne zagadki i ciekawostki związane z lasem. Dodatkową atrakcją była degustacja wyrobów mleczarskich.


5 czerwca 2017 r.
Wyniki konkursu matematycznego KANGUR

 Znamy już wyniki tegorocznego konkursu matematycznego KANGUR 2017. Najlepsi okazali się Michał Wójcik (2a) i Gaja Maścianica (2d) - wynik bardzo dobry. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Moczkowska (2b), Bartosz Rudowicz (2b), Olaf Jakubowski (3b), Wiktoria Chrobak (3c), Katarzyna Słomka (3c), Kacper Mazur (4a), Jakub Gawrylczyk (4a), Karol Michalina (4c), Hubert Perwejnis (4c), Wiktoria Zdun (4c), Kacper Gajdamowicz (5c), Kacper Mazur (5c), Miłosz Tkacz (6a). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

26 maja 2017 r.
EKO MODA

Po raz trzeci wystąpiliśmy w IV Międzyszkolnym Konkursie EKO -MODA  pod patronatem DSC_1057_1.jpgPrezydenta  Olsztyna. Klasa 3a dopingowała w Urzędzie Miasta swoim koleżankom: Kasi Drachel i Oliwii Osmędzie, które prezentowały ekologiczne stroje. Kasia zdobyła wyróżnienie. Jedną z jurorek była Miss Polski.


23 maja 2017 r.
Gwara warmińska

W środę 17.05.2017 r. uczniowie klasy 5 c uczestniczyli w warsztatach z cyklu „Na tropie języka DSC03325_1.JPGniemieckiego w gwarze i kulturze warmińskiej. Jak język niemiecki zadomowił się w Olsztynie”. Celem spotkania było poznanie gwary warmińskiej. Uczniowie przyswajali słownictwo z zakresu gospodarstwa domowego, produktów spożywczych oraz stroju warmińskiego, wysłuchali nagrania podania o jeziorze czytanego gwarą warmińską przez p. E. Cyfusa, odkrywali znaczenie „ciasteczek” wskazując ich odpowiedniki w „Krejdensie warmińskim” oraz częstowali się „bygielkami’. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali książki. Zajęcia prowadziły: p. Anna Derda- pracownik Biblioteki Wojewódzkiej i p. Anita Romulewicz z Pracowni Regionalnej.


22 maja 2017 r.
Jak język niemiecki zadomowił się w Olsztynie?

W środę 10.05.2017 r. uczniowie klasy 5 c wzięli udział w kolejnych warsztatach z cyklu „Na tropie DSC03298_1.JPGjęzyka niemieckiego w gwarze i kulturze warmińskiej. Jak język niemiecki zadomowił się w Olsztynie”. Uczestnicy wysłuchali legendy o spłoszonym jeleniu w j. niemieckim, którego poroże znajduje się w Katedrze św. Jakuba, również w j. niemieckim poznali i utrwalili słownictwo dotyczące budowli gotyckich, układali z puzzli katedrę św. Jakuba. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Warsztaty prowadziła p. Anna Derda-pracownik Biblioteki Wojewódzkiej i specjalista do spraw współpracy z Instytutem Goethe.


22 maja 2017 r.
Szkolna wycieczka do Austrii

W dniach 8-11 maja odbyła się szkolna wycieczka do Wiednia dla uczniów klas 4-6. Pomimo długiejWiede___1.jpgpodróży warto było uczestniczyć w wyjeździe. W drodze do Austrii uczestnicy zwiedzili Zoo Safari w Czechach. W Wiedniu spędzili aż dwa dni. Oprócz tradycyjnego zwiedzania zabytków i spaceru po centrum miasta, odwiedzili Hofburg i Schonbrunn. Ciekawych przeżyć dostarczyły też Muzeum Historii Naturalnej i słynny wiedeński Prater, czyli park rozrywki. Uczniowie odwiedzili również historyczne wzgórze Kahlenberg. Jednak największą atrakcją okazał się Interaktywny Dom Muzyki. Wszyscy wrócili do domu z pamiątkami i miłymi wspomnieniami. Zdjęcia z wycieczki wkrótce będzie można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce PASCH.

18 maja 2017 r.
Mleko dla Aleppo

W środę 17 maja odbędzie się akcja charytatywna "Mleko dla Aleppo". Uczestnicy warsztatów "niepotrzebne staje się potrzebne" nadali nowe życie starym przedmiotom. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na kiermaszu i wybrać coś dla siebie, a jednocześnie pomóc niedożywionym dzieciom w Syrii. Serdecznie zapraszamy.

Podczas akcji zebraliśmy 510 zł! Dziękujemy za pomoc.
15 maja 2017 r.
Dla Hospicjum

Nasi wolontariusze wspierali akcję "Pola Nadziei" organizowaną przez Hospicjum Domowe na Dworcuzdj__cie_____1__1.png Głównym i w Galerii Warmińskiej. Na terenie osiedla Zatorze zbieraliśmy pieniążki dla podopiecznych Hospicjum Domowego. Gdy nasze żonkile zakwitły zrywaliśmy je i za okazane wsparcie dziękowaliśmy dając żółtego kwiatka, który jest symbolem walki z chorobą nowotworową. Pogoda nam nie dopisywała, ale nie poddawaliśmy się. Po kilku akcjach udało się nam zebrać 1623 zł. Za okazane serce dziękujemy.


8 maja 2017 r.
Poezja Mistrza Konstantego

Już jedenasty rok z rzędu Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie odbył się konkurs „Poezja Mistrza DSCN2118_1.jpgKonstantego”. Celem konkursu jest uwrażliwianie na słowo poetyckie, popularyzowanie pięknych wierszy tego poety. W tym niezwykłym święcie poezji wzięła udział uczennica klasy 6c, Wiktoria Maksymiuk. Tak wspaniale recytowała wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. "W leśniczówce”, że wprowadziła komisję w refleksyjny nastrój. Za swój poruszający występ została nagrodzona III miejscem w kategorii Zielona Gęś. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


4 maja 2017 r.
Biegi przełajowe

Sporym sukcesem zakończył się start naszych uczniów w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych o mistrzostwo Olsztyna. Reprezentacja klas V składajaca się z 5 dziewcząt i 5 chłopców wywalczyła III miejsce, zdobywając pamiątkowy puchar oraz dyplom. Dobrze wypadła również ekipa klas 6 zajmując tak nielubiane przez sportowców IV miejsce. Uczniów do zawodów przygotowali nauczyciele w-fu: p. M. Szabla, p. R. Lichacz i p. P. Bójko.  Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


28 kwietnia 2017 r.
Rajd w Puszczy Boreckiej

21 i 22 kwietnia grupa uczniów z klas 4c i 6d uczestniczyła w kolejnym już rajdzie z cyklu "Matka Natura woła swoje dzieci". Tym razem turyści zwiedzili Węgorzewo, zobaczyli piramidę w Rapie i zagrodę żubrów w Wolisku. Najlepsza zabawa czekała na wszystkich w samej Puszczy Boreckiej - zadania zręcznościowe i pytania przyrodnicze. Rajdowa grupa z naszej szkoły zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 

28 kwietnia 2017 r.
Na tropie języka niemieckiego

W środę, 26 kwietnia uczniowie klasy 5c uczestniczyli w pierwszych warsztatach z cyklu "Na tropie DSC03287_1.jpgjęzyka niemieckiego w gwarze i kulturze warmińskiej. Jak język niemiecki zadomowił się w Olsztynie.". Uczniowie poznali historię j. niemieckiego na Warmii, wysłuchali legendy o patronie Olsztyna czytanej przez lektora Uwe Hahnkamp ze Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur. Zrozumienie treści legendy w języku obcym ułatwiły rekwizyty, słowniczek oraz "postać" św. Jakuba towarzyszącego uczniom podczas warsztatów oraz karty pracy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki ze słówkami w j. niemieckim. Warsztaty przygotowały p. A. Derda- specjalista do spraw współpracy z Instytutem Goethe i p. B. Dumińska w ramach projektu Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie, Biblioteki Niemieckiej i Medioteki Języka Niemieckiego.27 kwietnia 2017 r.
Dąb Pamięci

 W środę 12 kwietnia posadziliśmy przed budynkiem naszej szkoły Dąb Pamięci. Ten żywy pomnik upamiętnia jedną z ofiar zbrodni katyńskiej - ppor. Władysława Borżyma. Obok drzewka stanął pamiątkowy obelisk. Ppor. Władysław Borżym urodził się w 1894 r. w Obniżu w powiecie drohiczyńskim. Był nauczycielem. Do sowieckiej niewoli dostał się jako podporucznik 77. pułku piechoty. Zamordowany został przez NKWD
w 1940 r. strzałem w tył głowy. Jego ciało odnaleziono w Katyniu. Pomysł na sadzenie Dębów Pamięci jest częścią programu edukacyjno-społecznego "Katyń... ocalić od zapomnienia" mającego na celu przywrócić zbiorowej pamięci tych, którzy zostali zamordowani na rozkaz Stalina przez NKWD w 1940 r. w Katyniu, Charkowie, Twerze i w Miednoje. W uroczystości organizowanej przez naszą szkołę udział wzięli m. in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Nowacki, a także dyrektorzy okolicznych szkół, przedszkoli, rodzice. Posadzeniu dębu towarzyszyła przygotowana przez uczniów i nauczycieli akademia. Gorąco dziękujemy sponsorom za wzbogacenie oprawy naszej uroczystości: firmie MPEC Oddział w Olsztynie, firmie Energa Oddział w Olsztynie, hurtowni Katel w Olsztynie, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 w Olsztynie i panu Tomaszowi Woszukowi. 
    

13 kwietnia 2017 r.
Akcja Szkolnego Koła Hospicjum

We wtorek, 4 kwietnia dzieci ze Szkolnego Koła Hospicjum "Palium" rozprowadzały żonkile. Zebrano 20170404_113623_1.jpg178,54 zł. Pieniądze zostały przekazane na rzecz podopiecznych Hospicjum w Olsztynie.


11 kwietnia 2017 r.
Zbiórka żywności

W sobotę, 25 marca wolontariusze Koła Hospicjum "Palium" zbierali żywność. Dary zostały przekazane 20170325_121739_1.jpgnajbardziej potrzebującym.


11 kwietnia 2017 r.
Bum bum rurki

IMG_20170406_125944_1.jpgW dniach 6 i 7 kwietnia ponownie gościliśmy  szkole "bum bum mastera", pana Dawida. Przywiózł ze sobą nie tylko kolorowe rurki, ale również różne rodzaje dzwonków, nową muzykę i zabawy. W warsztatach wzięły udział wszystkie klasy młodsze oraz 4b i 5c. Bawiliśmy się doskonale i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z panem Dawidem.10 kwietnia 2017 r.
Moje miasto

Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzony został konkurs grafiki komputerowej dla klas 1-3. Tematem przewodnim było "Moje miasto". Jury w składzie: Jolanta Lubojemska, Grzegorz Makowski, Agnieszka Wadas, Marzena Tańska i Małgorzata Wojciechowska wybrało laureatów. I miejsce zajęła Lena Sobota (3d), II miejsce - Mikołaj Maluchnik (3d) i Joanna Radłowska (2b), III miejsce - Mikołaj Gierulski (3b). Wyróżnione zostały prace Igi Flisikowskiej (3d), Gai Maścianicy (2d), Mai Wawrzyniak (3d), Niny Skrago (3d) i Mateusza Obrębskiego (3b). Młodym grafikom gratulujemy umiejętności pracy z komputerem i wyobraźni.
 

4 kwietnia 2017 r.
Ośmiu Wspaniałych

 Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 9 w Olsztynie zostało wyróżnione w Samorządowym Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Czternaście osób reprezentowało grupę wolontariuszy, która liczy około 40 uczniów. Dzieci chętnie biorą udział w zbiórkach żywności, charytatywnym kiermaszu ciasteczek dla koleżanki z Afryki, kiermaszu świątecznym, zbiórkach na rzecz Hospicjum i innych akcjach. Serdecznie gratulujemy!
 

31 marca 2017 r.
Życie bajką jest

 W sobotę 25 marca w Lidzbarku Warmińskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto "Życie bajką jest". Spośród nadesłanych 913 prac jury nagrodziło troje uczniów naszej szkoły. W dziedzinie prozy laureatami zostali Damian Błażewicz (3d) i Kacper Mazur (4a), a w dziedzinie poezji Magdalena Swat (4a). Serdecznie gratulujemy młodym literatom!
 

27 marca 2017 r.
Mam talent

 Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole mogliśmy podziwiać talenty uczniów klas 4-6. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje umiejętności w różnych kategoriach: recytacja, sztuki walki, taniec, śpiew oraz gra na instrumentach. Zwyciężył pokaz sztuk walki Patryka Kwietniewskiego, ucznia klasy 6c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych talentów!

24 marca 2017 r.
Powitanie wiosny

 We wtorek 21 marca uczniowie klas 1-3 wspólnie powitali wiosnę. Na uroczystość przyszli ubrani w wiosenne kolory, przynieśli transparenty z hasłami i symbole wiosny. Klasa 3a przygotowała ciekawe przestawienie, a wszystkie dzieci przebrane za wiosnę zaprezentowały radosny taniec. Szkoda, że deszcz nie pozwolił dzieciom wyjść w barwnym korowodzie na spacer po osiedlu. Wiadomo - w marcu jak w garncu.
 

23 marca 2017 r.
Serce w plecaku

 Przegląd Piosenki Turystycznej "Serce w plecaku" to powrót do tradycji konkursów, które dawniej odbywały się w Pałacu Młodzieży. Do przeglądu zgłosiło się 24 wykonawców (solistów i zespołów) w trzech kategoriach wiekowych. Podczas przesłuchań można było usłyszeć nie tylko piosenki kojarzone ze śpiewem przy ognisku i akompaniamentem gitary, ale także bardziej poetyckie utwory opisujące piękno przyrody. W kategorii klas 1-3 Lena Sobota (3d) wraz z Zespołem Pracowni Piosenki Pałacu Młodzieży zajęła II miejsce z piosenką "Marzenie turysty pieszego". Gratulujemy!
 

15 marca 2017 r.
Głosujemy na laleczkę w akcji UNICEF

Prosimy o zagłosowanie na laleczkę UNICEF reprezentującą naszą szkołę.
Głosowanie odbywa się na Facebook’u:

https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/galeria.powieksz?lalka=331

Głos można oddać do piątku 17.03. Nagrodą w konkursie jest wizyta i koncert Majki Jeżowskiej.


 

14 marca 2017r.
Zimowy las

W dniu 27 lutego podsumowano międzyszkolny konkurs plastyczny "Zimowy las". Jury nagrodziło prace: DSC_2399_1.jpgDominiki Głowackiej SP 13, Kasi Łyniewskiej SP 13, Dominiki Wojno SP 1, Julii Pastwa SP 9, Leny Osenkowskiej SP9 i Wojtka Sikorskiego SP 9. Wyróżniono prace: Jakuba Uchel SP 13, Alicji Grabowskiej SP 13, Gabrieli Zielińskiej SP 13 oraz Joanny Radłowskiej, Alicji Pac, Hani Mieczkowskiej i Adama Sowińskiego z SP 9. Serdecznie gratulujemy!


3 marca 2017 r.
Piżama party

Po południu 22 lutego uczniowie klas 4b i 4c bawili się na balu karnawałowym. Strojem obowiązkowym 16991009_1283208251761286_604916072_o_1.jpgbyły piżamy! Przebrania, dobra muzyka i poczęstunek gwarantował dobrą zabawę. Znakomitym jej uzupełnieniem były konkursy.2 marca 2017 r.
Łasujemy, bo pomagać chcemy

 Podczas tegorocznego Tłustego Czwartku członkowie SK Caritas rozprowadzali w szkole upieczone w domu pączki, faworki i ciasteczka. Zebraliśmy 1325 zł!!! Kwota ta wystarczy na zapłacenie aż trzech rat za naukę w szkole Risper, naszej koleżanki z Afryki - materiały papiernicze, mundurki, posiłek i leki. Jedna rata to 100 $. Serdecznie DZIĘKUJEMY za wsparcie akcji.28 lutego 2017 r.
Łyżwiarskie zmagania

W piątek, 17 lutego uczniowie klasy 4b odwiedzili lodowisko kryte przy Hotelu 17036976_1283208921761219_1101650056_o_1.jpgManor w Olsztynie. Każdy próbował swoich sił w jeździe na łyżwach, rodzicom też nieźle szło. Były gofry, ciepłe napoje i dobra zabawa.


28 lutego 2017 r.
Tydzień Kultury Niemieckiej

W dniach 20.02.-24.02.2017r. w naszej szkole obchodzony był Tydzień Kultury Niemieckiej. Dla  Wystawa__2__1.JPGwszystkich uczących się jęz. niemieckiego zostało przygotowanych dużo atrakcji: - wystawa związana z Niemcami; - niemiecka muzyka na długich przerwach; - konkurs piosenki niemieckojęzycznej dla klas 2-3; - wyświetlanie bajek na świetlicy dla klas 2-3; - czytanie bajek dl klas 2-3 przez uczniów klasy 5c; - przedstawienie „Rotkäppchen” dla klas 2-3 przygotowane przez uczniów klasy 5a; - quiz o krajach niemieckojęzycznych dla klas 4-6; - międzyszkolny konkurs jęz. niem. dla klas 4-6 zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Olsztynie; - Kartoffelsalat (sałatka ziemniaczana) dla klas 4; - wyjście do Medioteki Języka Niemieckiego w Olsztynie dla klas 5; - wieczór kina niemieckiego dla klas 6. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce PASCH – galeria


28 lutego 2017 r.
Kiermasz lalek

Podczas kiermaszu lalek zorganizowanego w ramach akcji „Wszystkie kolory świata” zebraliśmy 1300 IMG_20170118_163509_1.jpgzł. Środki przekazane zostały na konto UNICEF. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!


17 lutego 2017 r.
PASCH

W 2008 roku nasza szkoła wraz z Gimnazjum 12 została zakwalifikowana do programu PASCH PASCH_1.JPG„Schulen: Partner der Zukunft” („Szkoły: Partnerzy przyszłości”). Jest to inicjatywa wspierająca naukę języka niemieckiego, dzięki której m.in. realizowane są niemieckojęzyczne projekty, uczniowie mają możliwość ubiegania się o stypendia językowe w Niemczech, czy zdawania międzynarodowych egzaminów FIT1 lub FIT2, kończących się certyfikatem. Miło nam poinformować, że dnia 31 stycznia została podpisana w Budapeszcie na kolejne 3 lata umowa, dotycząca współpracy między Instytutem Goethego a Szkołą Podstawową nr 9 w Olsztynie.


7 lutego 2017 r.
Gramy z WOŚP

 Nasza szkoła jak co roku grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na scenie wystąpili uczniowie, tancerze z Klubu Agora, Szkoła Chińskich Sztuk Walki "Shaolin". Poza aukcją orkiestrowych gadżetów, loterią, kawiarenką, sklepikiem były nowe atrakcje - roboty, balony z helem, koło ceramiczne, malowanie twarzy i gipsowych figurek. Zebraliśmy rekordową kwotę 4612 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku grali z nami!
 

15 stycznia 2017 r.
Lalki pomocą dla dzieci w Angoli

Nasza placówka bierze udział w organizowanej przez UNICEF ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory IMG_20170104_111154_1.jpgŚwiata”, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Uczniowie z naszej szkoły szyją specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli. Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Po zakończeniu pracy, 18 stycznia w czasie zebrań z rodzicami, w szkole odbędzie się kiermasz laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce, przekazując na ten cel darowiznę. Serdecznie zapraszamy!


11 stycznia 2017 r.
Ścigamy się

We wtorek, 10 stycznia na lodowisku przy ulicy Jeziołowicza odbyły się Mistrzostwa Olsztyna w DSC_2377_1.JPGłyżwiarstwie szybkim dziewcząt i chłopców. Miło nam poinformować, że II miejsce i srebrny medal wywalczył uczeń klasy 6a Szymon Adamiuk. Gratulujemy!


11 stycznia 2017 r.
Orszak Trzech Króli

Nasi wolontariusze czekali przed ratuszem na uczestników orszaków z patronem miasta, św. Jakubem Zdj__cie_Orszak_1.jpg oraz św. Brat Albertem. Rok 2017 został ogłoszony rokiem św. Alberta. Do niego też nawiązywało hasło tegorocznego orszaku, czyli słowa: "Pokój i dobro. Bądź dobry jak chleb". I tym chlebem dzieci częstowały uczestników Orszaku Trzech Króli.


9 stycznia 2017 r.
Bal karnawałowy

Moc muzyki, zabaw, tańców - taki był bal przebierańców. Radzie Rodziców dziękujemy, za rok znów IMG_20170103_134409_1.jpg się bawić chcemy!


4 stycznia 2017 r.
copyright © Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie | zaloguj
    facebook    BIP    EPUAP    Olsztyn - portal miejski