Katyń… ocalić od zapomnienia

12 IV 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy 1. Rocznicę posadzenia Dębu Katyńskiego poświęconego 2017_2018_4_282_1.jpgpamięci podporucznika Władysława Borżyma. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w apelu przypominającym sylwetkę Bohatera, jego śmierć w Katyniu oraz tradycję sadzenia Dębów Pamięci. Dąb, który rośnie przed naszą Szkołą został posadzony jako 5517. Przystępując do Programu, zobowiązaliśmy się dbać o niego i upamiętnić Bohatera na terenie naszej placówki. Wspominaliśmy postać podporucznika w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy Va, przemawiając słowami trudnej historii, słowami jego listów czy poezji obozowej. Całość wzbogacona została występem chóru szkolnego i solistki.

4 maja 2018 r.