Tańce narodowe i pieśni patriotyczne

Dnia 18 mają 2018 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbył się koncert "Tańce narodowe i WP_20180518_11_57_51_Pro_1.jpgpieśni patriotyczne nasze najpiękniejsze dziedzictwo" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Olsztynie. Wystapili w nim uczniowie Szkoły Podstawowej" nr 9, którzy zaprezentowali tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, mazura, oberka oraz kujawiaka, a także taniec z flagami i miniaturę taneczną do piosenki Anny German "Moja ojczyzna". Natomiast dzieci z Przedszkola nr 1, 19 oraz "Szestnastka" przedstawiły tańce warmińskie, polkę i krakowiaka. Układy taneczne były przeplatane pięknie zaśpiewanymi przez kabaret i solistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 piosenkami patriotycznymi. Wszystkich zachwyciło również wykonanie piosenki "Niepodległość. Uwięziony ptak" przez dziewczynkę z przedszkola nr 19. Gościem specjalnym pokazu był Zespół Pieśni i Tańca "Perły Warmii" z Lidzbarka Warmińskiego, który przybliżył widzom tańce śląskie. To barwne widowisko, zachwycające niezwykłymi strojami mogli obejrzeć, oprócz dzieci ze szkoły i przedszkoli, seniorzy z Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" i Środowiskowego Domu Samopomocy "Barka" oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

28 maja 2018 r.