Jak prawidłowo spakować tornister

Odpowiednie dobranie i pakowanie tornistra jest ważne dla wygody i zdrowia każdego ucznia. Zbyt ciężki tornister może powodować ból pleców i skrzywienie kręgosłupa. Warto więc pamiętać, aby ciężar plecaka nie przekraczał 15 % wagi dziecka. O tym, czy tornister jest dobry dla naszego dziecka w dużej mierze decydują szelki. Najlepiej dobrać taki, w którym szelki są duże i szerokie. Każdy uczeń powinien nosić tornister na obu ramionach. Rodzice powinni zwrócić uwagę, by przylegał do pleców dziecka. Kluczem do prawidłowego ułożenia przedmiotów w tornistrze jest to, aby jego ciężar był rozłożony równomiernie. Warto też pamiętać, aby cięższe rzeczy znalazły się na dnie tornistra, a lżejsze wyżej. Pakujemy tylko potrzebne rzeczy. Rodzice powinni sprawdzać, co dzieci wkładają do swoich plecaków, aby nie zabierały do szkoły zbędnych rzeczy.

4 października 2018 r.