Rrocznica powołania Służby Zwycięstwu Polski

Dnia 27.092018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach 79. rocznicy mini.php_1.jpgpowołania Służby Zwycięstwu Polski - organizacji konspiracyjnej, powołanej jeszcze podczas oblężenia Warszawy przez Niemców w 1939 roku. Uroczystość zorganizował Niezależny Związek Żołnierzy Armii Krajowej, wspierany przez Urząd Miasta Olsztyna i innych partnerów. Odbyło się to w miejscu - symbolu miłości do ojczyzny zaświadczonej daniną krwi - pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie wysłuchali hymnu Polskiego oraz (ze względu na obecność gości z Francji) Marsylianki, przemówień okolicznościowych oraz zapalili znicz pod pomnikiem. Byli świadkami wręczenia odznaczeń Pro Patria przyznanych przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Kasprzyka oraz aktu mianowania na wyższy stopień oficerski przez przedstawiciela Ministra Obrony Narodowej.

5 października 2018 r.