4 grudnia 2020r.

3 listopada 2020 r.
Mój portret

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Jak co roku 16 listopada w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności.” W tej deklaracji zostało zdefiniowane pojęcie tolerancji. Czym więc jest tolerancja? Odpowiedź jest prosta, to:  Respektowanie cudzych praw i cudzej własności;  Uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;  Umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;  Docenianie rozmaitości kultur;  Otwarcie na cudze myśli i filozofię;  Ciekawość i nie odrzucanie nieznanego; Cele Dnia Tolerancji to przede wszystkim uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji. To przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię, oraz wygląd. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata. Z TĄ MYŚLĄ OGŁASZAMY KONKURS DLA NASZYCH UCZNIÓW Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie filmowym dla klas 4-8 pt. ,,Czym jest tolerancja?’’ Wideofilm powinien zawierać informacje dot. tolerancji pod względem rasowym, kulturowym, poglądowym, stylem bycia, wyglądu. W filmie można odgrywać scenki, umieszczać zdjęcia z podpisami, może on mieć również charakter filmu bardziej edukacyjnego, to już zależy od wyobraźni ucznia. Może być to praca samodzielna, bądź też w grupie do max. 5 osób WAŻNE! : Film musi się zmieścić w przedziale 3-15 minut. Produkcje należy odesłać do dnia 30.11.2020 r. do pani Ilona Kuncewicz - opiekuna Samorządu Uczniowskiego na e-mail kuncewicz.ilona@sp9.olsztyn.eu W mailu proszę podać imię, nazwisko i klasę ucznia przesyłającego pracę. Czekamy na Wasze twórcze prace i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia 😉!
17 listopada 2020 r.