Mikołaje łączcie się

Hospicjum Domowe organizuje akcję MIKOŁAJKOWĄ dla swoich podopiecznych. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zostać MIKOŁAJEM –zapraszamy!!! Wybrałam rodzinę, która mieszka w rejonie naszej szkoły. Mama wychowuje piątkę dzieci. Ojciec nie żyje. Dwie starsze dziewczynki są już dorosłe i uczą się, chłopiec i dziewczynka chodzą do szkoły podstawowej, a najmłodsza dziewczynka - siedmiolatka jest chora. Wszyscy mieszkają razem. Dla małej potrzebny jest kleik ryżowy, ciepły koc, koszulki/bluzeczki 134 cm, kozaczki roz. 30, poduszka 70X80, pampersy, artykuły kosmetyczne/higieniczne. Dla rodziny: spodnie dresowe w gumkę roz. 140, kamasze damskie roz. 36, szampon, proszek lub płyn do prania i płukania. Mama dzieci podkreśla, że nie chce nikomu robić problemu i mówi, że rzeczy mogą być używane. Z mojego wywiadu wynika, że starszym dzieciakom przydałyby się młodzieżowe gadżety -dezodorant, żel, perfumy, fajne skarpetki itp. W mieszkaniu nie ma żadnych dodatków, które tworzą ciepły klimat – może poduszki/ jaśki (może z motywem świątecznym), kolorowe kubki do herbaty, świecące kulki, jakieś fajne ramki na zdjęcia, lampka na biurko, itp. Przy takiej rodzinie na pewno przydadzą się ręczniki, pościele, prześcieradła itp. Lodówka jest w złym stanie i słabo mrozi – może ktoś wymienia lodówkę i miałby na zbyciu. Jeżeli ktoś miałby możliwość zawieść rzeczy rodzinie czy pomóc w jakiś inny sposób - proszę kontaktować się ze mną przez dziennik - Irena Solis. W szkole od godz. 07:00 -17:00 będzie możliwość zostawienia produktów dla rodziny. Za drzwiami wejściowymi ( po prawej stronie wchodząc do szkoły) w wyznaczonym miejscu. Akcja będzie trwać do 04.12.2020r. MIKOŁAJE, łączcie się!!!
23 listopada 2020 r.