Programy : Mamy kota na punkcie mleka

10 października 2017 r.
Nasi wolontariusze w akcji

10 października 2017 r.

„Mamy kota na punkcie mleka” to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Dzięki ciekawej formie komunikacji przedstawimy Państwu jakie są korzyści z wprowadzenia do codziennej diety mleka i jego przetworów. W tym celu w zakładce przepisy znajdą Państwo propozycje na odkrycie mleka i jego przetworów na nowo. Poprzez trzy konkursy, które przeprowadzimy wśród najmłodszych uczestników programu pokażemy im jak ważna jest zbilansowana dieta a co najważniejsze, że mleko jest super pomysłem na zabawę.

Nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” dlatego też poprzez projekt „Mamy kota na punkcie mleka” chcemy dotrzeć do dzieci, które, dzięki zabawie naucza się o walorach mleka i jego przetworach przenosząc w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe na swoich rodziców i otoczenie.

Najważniejsze informacje na temat projektu:
   Program „Mamy kota na punkcie mleka” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych głównie nauczania wczesnoszkolnego.
   Projekt jest następstwem trzyletniego programu "Mam kota na punkcie mleka" w związku z czym niektóre materiały mogą zawierać częściowe treści, które zostały opracowane na potrzeby programu finansowanego w latach 2012-2015 ze środków Unii Europejskiej oraz Rzeczpospolitej Polskiej.
   Udział w programie wymaga zgłoszenia szkoły i klas poprzez formularz zmieszczony w zakładce „Dołącz do nas”

Polska Izba Mleka z myślą o najmłodszych przygotowała spot animowany w ramach kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”. Atrakcyjna forma filmiku ma zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, pokazać im dobroczynne właściwości odżywcze i zdrowotne mleka i jego przetworów. Po obejrzeniu filmiku dzieci dowiedzą się np. ile i jakie witaminy znajdują się w mleku. Z pewnością zapamiętają mleczny rytmiczny wierszyk z historyjki Kota Mleczysława.

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka" jest realizowana przez Polską Izbę Mleka przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.