informacje :: bilety autobusowe

18 czerwca 2020 r.
Terminy zwrotów podręczników

MC900320926.jpg

Od 1 września 2019 roku obowiązuje uchwała uprawniająca dzieci i młodzież do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.

Ulga dotyczy dzieci (od ukończenia 4 roku życia) i młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych na terenie Olsztyna, których rodzice lub opiekunowie  prawni zamieszkują na terenie Olsztyna i rozliczają się z podatku  dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Ulga zapisywana jest na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej wydanej na podstawie okazania legitymacji szkolnej (wzór Dz.U. z 2018 r. poz. 939) lub dokumentu potwierdzającego wiek dziecka (w przypadku dzieci nie uczących się) oraz:

1. kopii pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą Urzędu Skarbowego w Olsztynie lub
  2. zaświadczenia z Urzędu Skarbowego w Olsztynie potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych lub
  3. Urzędowego Potwierdzenia Odbioru z Urzędu Skarbowego w Olsztynie wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego (w przypadku składania PIT drogą elektroniczną) - za poprzedni rok kalendarzowy, złożone przez rodzica/ów lub opiekuna/ów prawnych dziecka.