o szkole :: przyjaciele szkoły
Pani Elżbieta Kalinowska

Lekarz medycyny, opiekuje się pracownikami naszej kalinowska.jpgszkoły. Jej dwie córki są absolwentkami Szkoły Podstawowej nr 9. Pani Kalinowska bardzo aktywnie działała jako rodzic na rzecz klas swoich dzieci. Od wielu lat wspomaga naszą szkołę hojnymi darowiznami pieniężnymi, choć sama żyje bardzo skromnie. Dzięki Pani Doktor  szkoła została wyposażona w wiele pomocy dydaktycznych, sprzęt audio-wideo i komputerowy. Na pomoc Pani Elżbiety zawsze można liczyć. W uznaniu zasług Pani Elżbieta Kalinowska została w roku 2002, jako pierwsza w historii naszej szkoły, uhonorowana tytułem i medalem
"Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 9 w Olsztynie".
Serdecznie dziękujemy Pani Doktor!

Ksiądz Bronisław Siekierski
Proboszcz Parafii św. Józefa, która swoim zasięgiem siekierski.jpgobejmuje większość uczniów naszej szkoły. Ksiądz Proboszcz od wielu lat pomaga uczniom naszej szkoły. Co roku kilkunastu uczniów dzięki środkom zbieranym przez Księdza Siekierskiego może korzystać z darmowych obiadów. Także rodziny dzieci uczęszczających do naszej szkoły zawsze mogą liczyć nie tylko na duchową, ale także materialną pomoc Księdza Proboszcza. Ksiądz Bronisław Siekierski ma zawsze otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka.
Serdecznie dziękujemy Księże Proboszczu!

Pan Tadeusz Korczakowski

Przewodniczący rady Osiedla "Podleśna", na terenie korczakowski.jpgktórego znajduje się nasza szkoła. Na pomoc Pana Tadeusza zawsze można liczyć. Od wielu lat z inicjatywy Pana Korczakowskiego Rada Osiedla funduje darmowe obiady potrzebującym uczniom. Co roku przekazuje też środki na organizację festynu rodzinno-rekreacyjnego organizowanego wiosną na terenie naszej szkoły. Pan Tadeusz Korczakowski zainicjował także ufundowanie przez Radę Osiedla nagród na szkolny dzień sportu.
Serdecznie dziękujemy Panie Tadeuszu!

Pan Jerzy Jankowski

Pan Jerzy Jankowski od wielu lat prowadzi w naszej jankowski_1.jpg
szkole koło rzeźbiarskie dla uczniów. Zawsze wspiera wszelkie akcje charytatywne organizowane w naszej szkole, organizując kiermasz wykonanych przez siebie i uczniów rzeźb. Jest wielkim przyjacielem dzieci, ma dla nich zawsze czas i bezmiar cierpliwości.
Pan Jerzy Jankowski jet współautorem rzeźby stojącej przed szkołą, którą uczniowie nazwali "Przyszkolnik".
Serdecznie dziękujemy Panie Jurku!

Państwo Wiesława i Henryk Prokopowicz

Rodzice naszych uczennic prowadzą gospodarstwo001_1.JPG agroturystyczne, do którego chętnie zapraszają uczniów naszej szkoły. Dzieci są tam zawsze mile widziane i otoczone troskliwą opieką. Poznają polską wieś, zachwycają się fauną egzotycznych zwierząt, bawią przy ognisku, na kuligu. Państwo Prokopowiczowie wspierają szkolne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i festyny organizując przejażdżki kucykami.
Serdecznie dziękujemy!