Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku 11_listopada_2_1.jpgbył przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczcili to wydarzenie montażem słowno - muzycznym. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie każda klasa zaprezentowała wybrany utwór. Usłyszeliśmy dobrze nam znane :"Przybyli ułani pod okienko", "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Rotę", ale również wykonane po raz pierwszy "Warszawskie dzieci".

10 listopada 2017 r.